Jak vybrat správné dětské záclony a závěsy?


Dětský pokoj je místem, kde vaše dítě tráví spoustu času. Proto je důležité, aby se v něm cítilo dobře a bezpečně.

Vyberte záclony a závěsy podle věku dítěte

Při výběru záclon a závěsů je důležité brát v úvahu věk dítěte. Malé děti se často hrnou k oknu a snaží se nahlédnout ven. Proto je důležité zvolit záclony a závěsy, které jsou bezpečné a neohrozí dítě. U novorozenců a kojenců se doporučuje zvolit záclony z jemného materiálu, které nebudou dráždit citlivou dětskou pokožku.

Vyberte záclony a závěsy podle stylu pokoje

Záclony a závěsy jsou důležitou součástí interiéru dětského pokoje. Proto je důležité zvolit takové, které budou ladit s celkovým stylem pokoje. Pokud máte v pokoji barevné stěny, volte záclony v jednoduchých pastelových barvách. Naopak, pokud máte v pokoji jednobarevné stěny, můžete si dovolit zvolit výraznější záclony.

Zvolte správnou délku záclon a závěsů

Při výběru délky záclon a závěsů je důležité brát v úvahu výšku stropu a umístění okna. Pokud je okno umístěné vysoko, volte delší záclony, které opticky prodlouží stěnu a pokoj se tak bude jevit větší. Pokud je okno umístěné nízko, volte kratší záclony, které nebudou překážet při otevírání a zavírání oken.

Zvolte kvalitní materiál

Záclony a závěsy jsou vystaveny každodennímu opotřebení. Proto je důležité zvolit kvalitní materiál, který vydrží dlouho a bude snadno udržovatelný. Pro dětský pokoj se doporučuje materiály, které jsou hypoalergenní a neobsahují žádné škodlivé látky.

Vyberte záclony a závěsy s motivy

Záclony a závěsy s motivy jsou oblíbenou volbou pro dětské pokoje. Motivy jsou nejen dekorativní, ale také mohou podpořit rozvoj dětské fantazie a kreativity. Vyberte motivy, které se líbí vašemu dítěti a které jsou vhodné pro jeho věk.

Vyberte správné záclony a závěsy pro dětský pokoj a vytvořte prostor, ve kterém bude vaše dítě rádo trávit čas.

Navštivte naši stránku a vyberte si záclony a závěsy, které budou ladit s interiérem vašeho dětského pokoje.